جامع ترین جدول سیم و کابل+اطلاعات و ویژگی تمامی سطح مقطع ها

جامع ترین جدول سیم و کابل + اطلاعات و ویژگی تمامی سطح مقطع ها

یکی دیگر از پر کاربرد ترین جداول در خصوص انتخاب بهترین سیم و کابل، جدول سیم و کابل است. این جدول با توجه به استاندارد های بین المللی طراحی شده تا شما بتوانید در زمان خرید، بهترین و مناسب ترین سیم و کابل در مورد پروژه خود را خریداری کنید. با هادی سیم همراه باشید تا در مورد این جدول جامع سیم و کابل بیشتر آشنا شوید.

جدول سیم و کابل چه چیزی به ما می‌گوید؟

این جدولی که توسط کارشناسان مجموعه هادی سیم، تولیدکننده انواع سیم و کابل، طراحی شده است را می‌توان به عنوان کامل ترین و مرجع ترین بحساب آورد. با توجه به این جدول، شما تمامی اطلاعاتی که از یک سیم یا کابل میخواهید را مشاهده می‌کنید. برخی از این اطلاعات شامل موارد زیر است:

 • سطح مقطع خود سیم
 • سطح مقطع هر رشته به صورت جداگانه
 • تعداد رشته ها
 • ضخامت عایق سیم و کابل
 • قطر متوسط سیم
 • بیشترین میزان مقاومت در برابر جریان برق
 • میزان جریان مجاز هر سیم و کابل
 • وزن استاندارد

جدول اصلی و کامل سیم و کابل افشان استاندارد

در ادامه دو جدول سیم و کابل به صورت جداگانه مشاهده می‌کنید که یکی از آنها برای سیم های افشان است و دیگری برای کابل های افشان. اطلاعات کاملا دقیق و استاندارد هستند و شما می‌توانید تمامی اطلاعات را از این جدول سیم و کابل استخراج کنید.

جدول استاندارد انواع سیم افشان

 

جامع ترین جدول سیم و کابل + اطلاعات و ویژگی های تمامی سطح مقطع ها
جدول استاندارد سیم

در این جدول شما کاملا متوجه خواهید شد که سیم های استاندارد و با کیفیت باید دارای چه خصوصیاتی باشند. برخی از شرکت های تولیدکننده سیم و کابل، برای محصولات خود این جدول سیم و کابل را تغییر داده و باعث می‌شوند کیفیت سیم به شدت کاهش یابد.

جدول استاندارد انواع کابل های افشان

این جدول به صورت کامل به شما توضیح می‌دهد که یک کابل افشان استاندارد باید دارای چه ویژگی هایی باشد تا بهترین عملکرد را داشته باشد. توجه داشته باشید که برخی از شرکت ها اقدام به تولید کابل در ویژگی های مختلف می‌کنند تا قیمت خود را پایین بیاورند. خرید کابل های افشان بی کیفیت باعث بروز بسیاری از حوادث در پروژه های مسکونی و صنعتی خواهد شد.

جامع ترین جدول سیم و کابل + اطلاعات و ویژگی تمامی سطح مقطع ها
جدول استاندارد کابل افشان

چرا باید سیم و کابل استاندارد و با کیفیت مطابق جدول خریداری کنیم؟

جامع ترین جدول سیم و کابل + اطلاعات و ویژگی تمامی سطح مقطع ها

سیم و کابل‌ها از جمله محصولاتی بسیار حیاتی در سیستم‌های الکتریکی و برق‌کشی هستند و نقش مهمی در انتقال برق به طور ایمن و کارآمد ایفا می‌کنند. استفاده از سیم و کابل‌های بی‌کیفیتی که طبق جدول سیم و کابل استاندارد تولید نشده باشند، می‌تواند خطرات جدی از جمله برق‌گرفتگی، آتش‌سوزی و اتلاف انرژی را به دنبال داشته باشند. به همین دلیل، خرید سیم و کابل استاندارد و باکیفیت از اهمیت بالایی برخوردار است و شما باید توجه بسیار زیادی به جدول سیم و کابل استاندارد شرکت سازنده آن داشته باشید.

میخوای برای مغازه یا پروژه خودت سیم و کابل باکیفیت را مستقیم از کارخانه با قیمت عمده و بسیار پایین خریداری کنی؟؟ بیا تو لینک زیر

خرید عمده سیم و کابل 

مهم ترین دلایل خرید سیم و کابل استاندارد و با کیفیت

 ایمنی سیم و کابل های استاندارد

 • سیم و کابل‌های استاندارد معتبر، از مواد مرغوب و باکیفیت ساخته شده‌اند و در استفاده از هیچ بخشی از سیم و کابل، مثل ضخامت عایق، وزن هادی، تعداد رشته و … دریغ نشده است و می‌توانند در برابر نوسانات برق، گرمای زیاد و شرایط محیطی نامناسب مقاومت کنند. این امر احتمال بروز اتصالی، جرقه‌زدن و آتش‌سوزی را به طور قابل‌توجهی کاهش می‌دهد.
 • استفاده از عایق‌های استاندارد و متناسب با آمار جدول سیم و کابل، از برق‌گرفتگی افراد و آسیب به تجهیزات الکتریکی کاملا جلوگیری می‌کند.

کارایی سیم و کابل های استاندارد

 • سیم و کابل‌های استاندارد با کمترین میزان افت ولتاژ، برق را به طور کارآمد به محل مورد نظر انتقال می‌دهند. این امر به معنای صرفه‌جویی در مصرف انرژی و کاهش هزینه‌های برق خواهد بود.
 • هادی‌های مرغوب و آنیل شده در سیم و کابل‌های باکیفیت، که دارای خلوص بالای 98% هستند، از اتلاف انرژی به دلیل گرم شدن بیش از حد سیم‌ها جلوگیری می‌کنند.

 طول عمر سیم و کابل های استاندارد

 • همانطور که انتظار می‌رود، استفاده از سیم و کابل های استاندارد که طبق جدول سیم و کابل بین المللی تولید شده اند، طول عمر بسیار بالاتری نسبت به محصولات بی کیفیت و قیمت ارزان دارند. همین موضوع از بسیاری هزینه های تعویض و سیم‌کشی دوباره در آینده جلوگری خواهد کرد.

ضمانت های مربوط به سیم و کابل های استاندارد

 • با توجه به جدول سیم و کابل که در بالا برای شما طراحی شده، می‌توان یکی از دلایل خرید محصولات با کیفیت، وجود ضخامت های درست و استاندارد می‌باشد. در صورت هر تغییری در ضخامت انواع سیم و کابل افشان، باعث افت کیفیت آن خواهد شد. بنابراین در زمانی که به سیم و کابل احتیاج داشتید، حتما از شرکت های معتبر مانند هادی سیم، سیمپود، خراسان افشار نژاد و … خریدتان را انجام دهید.

سخن آخر

سعی کنید هیچ موقع فقط قیمت برای شما اهمیت نداشته باشد، خرید بهترین قیمت بازار اهمیت خاص خود را دارد ولی اگر به قیمت کم شدن کیفیت و بخطر افتادن جون افراد باشد، خرید این سیم و کابل ها اصلا درست نیست. در صورتی که قیمت و کیفیت برایتان بسیار مهم است، می‌توانید خرید خود را به طور مستقیم از کارخانه تولیدی سیم و کابل هادی سیم و سیمپود انجام دهید. اینکار باعث می‌شود تا با کیفیت ترین سیم و کابل ها را با کمترین قیمت بازار خریداری کنید. ممنونیم که تا به اینجا همراه ما بودید.

simadmin
ارسال دیدگاه