کامل ترین جدول محاسبه کابل نسبت به مسافت مصرفی

جدول کامل و کاربردی محاسبه کابل با میزان مسافت مصرفی

شاید برایتان سوال باشد که برای ساختمان یا پروژه خود نیاز به چند متر کابل برای برق محل مورد نظر نیاز دارید. خب دانستن این موضوع قطعا باعث کاهش چشمگیری از هزینه های خرید سیم و کابل شما خواهد شد. بنابراین ما در هادی سیم قصد داریم تا شما را با جدول کامل محاسبه کابل و میزان مسافت مصرفی آن آشنا کنیم. با ما همراه باشید.

جدول محاسبه کابل چیست و چه کاربردی دارد؟

یکی از مهم ترین نکات در مورد استفاده از انواع سیم و کابل ها در پروژه ها، دانستن میزان ولتاژ هر کابل نسبت به مسافت استفاده شده می‌باشد. ما در هادی سیم یکی از کامل ترین جدول محاسبه کابل را برای شما تهیه کردیم تا بتوانید به راحتی میزان سطح مقطع مورد نیاز در ساختمان و پروژه خود را با توجه به جریان آمپر برق، پیدا کنید. این جدول بسیار ساده بوده و براحتی میتوانید با آن کار کنید. به تصویر زیر دقت کنید.

جدول کامل و کاربردی محاسبه کابل با میزان مسافت مصرفی

ما برای اینکه بتوانیم از جدول بالا برای محاسبه کابل با میزان مسافت مصرفی، باید بدانیم که چه جریانی در پروژه خودمون وجود دارد و یا حداقل بدانیم که کنتور برق ما چند آمپر میباشد. حال با توجه به میزان مسافت، میتوانیم سطح مقطع برای یک آمپر خاص در یک محدوده مسافتی را محاسبه کنیم.

برای مثال اگر ما بخواهیم برای مسافت 500 متری که جریان برق 10 آمپر دارد سطح مقطع را انتخاب کنیم، با توجه به جدول محاسبه کابل با میزان مسافت مصرفی هادی سیم، متوجه میشویم که سیم و کابل سطح مقطع 10 مسی یا 16 آلومینیومی نیاز داریم.

یک مثال دیگر در مورد جدول محاسبه کابل

فرض کنید برای مسافت 200 متری که میزان جریان برق 40 آمپر میباشد، میخواهید بدانید که چه سایزی سیم و کابل باید خریداری کنید. ابتدا مسافت 200 متر را داخل جدول پیدا کرده و به سمت پایین حرکت میکنید تا به آمپر مورد نظر برسید. متوجه میشید که اگر بخواهید از سیم آلومینیومی استفاده کنید سطح مقطع 25 و در صورتی که بخوهید از سیم و کابل مسی استفاده کنید، سطح مقطع 16 مناسب پروژه شما خواهد بود. به جدول محاسبه کابل زیر توجه فرمایید.

جدول کامل و کاربردی محاسبه کابل با میزان مسافت مصرفی

نکته مهم در جدول محاسبه کابل مورد نظر

در نظر داشته باشید که این جدول محاسبه کابل برای مناطق سردسیر و مناسب دمای پایین تر از 20 درجه سانتی‌گراد میباشد و در صورتی که سیم و کابل در محیطی گرمتر قرار است نصب شوند باید از یک واحد سطح مقطع بالاتر استفاده کنند.

شما عزیزان میتوانید تمامی سایز های سیم و کابل را در مجموعه هادی سیم مشاهده کرده و خریدی مطمئن را تجربه کنید. مجموعه هادی سیم یکی از برترین کارخانجات تولید انواع سیم و کابل در ایران میباشد که با توجه به کیفیت بالای محصولات، توانسته بخش عمده ای از سیم و کابل های خود را به کشور های همسایه مانند عراق، لبنان، قطر و … صادر کند. در ادامه ما در مورد خرید از هادی سیم بیشتر توضیح خواهیم داد.

مزیت های خرید سیم و کابل از مجموعه هادی سیم

تمام مردم ایران قصد خرید مستقیم از خود کارخانه را دارند به طوری که قیمت بسیار مناسب و دسته اول از آن داشته باشند. شما با خرید سیم و کابل از مجموعه هادی سیم شامل مزیت های باورنکردنی خواهید شد:

  • گارانتی بی قید و شرط تمامی محصولات
  • خرید دسته اول از کارخانه هادی سیم
  • مشاوره رایگان در مورد انتخاب سیم و کابل مورد نیاز
  • امکان خرید آنلاین و حضوری
  • مرجوع کالای خریداری شده به هر دلیل به شرط سالم بودن محصول
  • و …

شما میتوانید تمامی سیم و کابل هایی که برای ساختمان، پروژه های اداری و صنعتی خود را با بیشترین کیفیت و کمترین قیمت از ما بخواهید تا بتوانید بهترین خرید را تجربه کنید. در صورتی که سوالی در مورد نحوه محاسبه کابل با میزان مسافت مصرفی داشتید میتوانید با کارشناسان مجموعه هادی سیم تماس گرفته و مشکلات خود را مطرح کنید. ممنونیم که تا به اینجا همراه ما بودید.

 

simadmin
دیدگاه کاربران
1 دیدگاه
ارسال دیدگاه