معرفی کامل سیم و کابل نسوز + قیمت سیم و کابل هادی سیم

معرفی کامل سیم و کابل نسوز + قیمت سیم و کابل هادی سیم

سیم و کابل نسوز، امروزه یکی از واجبات هر ساختمانی میباشد. به طوری که استفاده نکردن از آنها ممکن است باعث بروز مشکلات بسیار زیادی مانند آتش سوزی و … شود. بنابراین ما در مجموعه هادی سیم تصمیم گرفتیم تا در مورد سیم و کابل نسوز بیشتر توضیح دهیم. با ما همراه باشید تا این کالا های ضروری را بیشتر بشناسید.

در چه مکان هایی از سیم و کابل نسوز استفاده میکنند؟

شما میتوانید در هرجا از سیم و کابل پی وی سی یا نسوز استفاده کنید ولی معمولا در مکان هایی استفاده میشود که درصد آتش سوزی بیشتری باشد. برخی از این مکان ها را میتوانید در زیر مشاهده کنید:

  • صنایع مختلف

از این سیم و کابل های در صنایع مختلفی مانند پتروشیمی، فولاد، سیمان، نساجی و معادن بسیار کاربرد داشته و استفاده از آن کاملا ضروری است.

  • ساختمان ها

در صورتی که سازنده محترم اهمیتی به سلامت و جان ساکنین ساختمان دهد، قطعا برای سیم کشی برق، از سیم و کابل نسوز استفاده خواهد کرد.

  • مکان های مخصوص

در یک سری مکان های خاص مانند تاسیسات برقی، تابلوهای برق، موتورخانه ها و اتاق های سرور حتما باید از سیم و کابل نسوز استفاده شود. زیرا در صورت بروز مشکل خسارات مالی بسیار زیادی را در پی خواهد داشت.

سیم و کابل نسوز چطوری از آتشسوزی جلوگیری میکند؟

شاید این سوال بسیاری از شما عزیزان باشد. تمامی سیم و کابل های نسوز با توجه به مواد اولیه عایق آنها، در برابر حرارت و آتش سوزی بسیار مقاوم است. به طوری که اگر شما یک شعله به این سیم های نسوز نزدیک کنید متوجه میشوید که سیم شعله ور نخواهد شد و به محض اینکه شعله را از سیم دور میکنید، آتش سیم نیز خاموش خواهد شد. این موضوع نشان دهنده نسوز بودن این سیم و کابل ها میباشد.

معرفی کامل سیم و کابل نسوز + قیمت سیم و کابل هادی سیم

مزیت های استفاده از سیم و کابل های نسوز

علاوه بر اینکه این محصولات ضد آتش هستند، قطعا دارای مزایای بسیاری نیز می‌باشند. حال اجازه دهید تمامی مزیت های استفاده از سیم و کابل های نسوز را به شما عزیزان بیان کنیم تا اگر تصمیم به خرید سیم و کابل گرفتید حتما از این نوع آنها استفاده کنید. همراه هادی سیم باشید.

  • جلوگیری از گسترش شعله
  • افزایش ایمنی برای افراد
  • طول عمر طولانی سیم و کابل های نسوز نسبت به بقیه مدل ها
  • کاهش هزینه های خسارات احتمالی

همانطور که انتظار میرود، سیم و کابل نسوز دارای مدل های مختلفی هستند که ما در ادامه به انواع این نوع کالا از نظر جنس میپردازیم.

انواع سیم و کابل های نسوز در بازار ایران

سیم و کابل نسوز با روکش های سیلیکونی

این سیم و کابل دارای انعطاف پذیری فوق العاده ای بوده و میتواند تا حرارت 200 درجه سانتیگراد را تحمل کند و از ایجاد آتش سوزی جلوگیری کند. تنها عیبی که میتوان به این سیم و کابل نسوز گرفت این است که در برابر ضربه مقاومت پایین تری نسبت به جنس های دیگر دارد.

سیم و کابل نسوز با روکش فایبرگلاس

یکی از جذاب ترین ویژگی های روکش فایبرگلاس این است که میتوانند تا 1000 درجه سانتیگراد، حرارت را تحمل کرده و بسیار مناسب مناطق گرمسیر میباشد.

سیم و کابل نسوز با روکش نسوز معدنی

اگر میخواهید برای مکان های پر رطوبتی مانند شمال کشور سیم و کابل نسوز خریداری کنید، بهترین انتخاب برای شما خرید این مدل میباشد.

معرفی کامل سیم و کابل نسوز + قیمت سیم و کابل هادی سیم

نکات خرید انواع سیم و کابل نسوز در ایران و لاله زار

کاربرد سیم و کابل مد نظر: در نظر داشته باشید که حتما باید بر اساس مسافت و فاصله بین کابل ها در کنار میزان جریان برق اقدام به خرید کنید. اگر میخواهید بدانید که برای جریان برق ورودی نسبت به مسافت چه سطح مقطعی سیم و کابل نیاز دارید لطفا مقاله محاسبه کابل بر اساس مسافت را مطالعه فرمایید.

مقاومت سیم و کابل در برابر حرارت: همانطور که توضیح دادیم این موضوع بسیار اهمیت داشته و شما باید نسبت به فضا و جریان برق خود اقدام به خرید کنید.

انعطاف پذیری و مقاومت در برابر عوامل خارجی: هرچقدر که انعطاف پذیری بالا تر و مقاومت بیشتری داشته باشد قطعا دارای طول عمر بالاتری نیز خواهد داشت.

قیمت: یکی از آیتم های مهم در انتخاب سیم و کابل نسوز در ایران، قیمت مناسب آن است. برای اینکه بتوانید با بهترین قیمت سیم و کابل مورد نظر خود را خریداری کنید به شما پیشنهاد میدهیم تا از کارخانجات معتبر تولید سیم و کابل مانند هادی سیم و سیمپود استفاده کنید.

نکات کلی و جمع بندی

ما در این مقاله سعی کردیم تمامی سیم و کابل های نسوز در ایران را به شما عزیزان معرفی کنیم تا بتوانید در صورت نیاز، بهترین ها را با در نظر گرفتن آیتم هایی که گفته شد انتخاب کنید. امیدواریم توانسته باشیم تا به شما در شناخت انواع سیم و کابل نسوز کمکی کرده باشیم. ممنونیم که تا به اینجا همراه هادی سیم بودید.

simadmin
ارسال دیدگاه